Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla StmPM 2012

 

 

 

 

Pravidla „Středomoravského poháru mládeže“ (StmPM)
11. ročník – 2012
Soutěž v požárním útoku, kategorie mladší a starší, podle směrnic hry Plamen – disciplíny požární útok – s dodatky:
-          sportovní hadice jsou povoleny
-          požární útok provádí  u kategorie starších 7-členné družstvo,u kategorie mladších je povoleno 6 soutěžících pouze na vlastní nebezpečí. Soutěžící nesmí startovat ve dvou družstvech!!!!!!!!
-          vedoucí družstva předloží při prezentaci jmenný seznam na jednotném formuláři pro StmPM pro každé družstvo samostatně (jméno, datum narození,č.průkazu). Při nedodržení této podmínky, soutěží družstvo mimo StmPM
-          pořadatel zajistí volné tiskopisy formulářů jmenného seznamu
-          hlavní rozhodčí a pořadatel soutěže provedou kontrolu všech průkazů před zahájením přípravy základny
-          pokud startuje více družstev z jednoho SDH, na start nastoupí 14(21,28) soutěžících, a jejich jednotliví členové budou označeni tak, aby nedocházelo k výměně závodníků mezi sebou
-          žáci, kteří po 31.8. překročí věkovou hranici své kategorie, mohou ročník dokončit
-          čas měřen elektronicky, terče sklopné
-          v případě neodstranitelné závady na časomíře, pokud bude čas měřen stopkami, nebudou výsledky kategorie započítávány do celkového hodnocení StmPM
-          vyhodnocení soutěže musí být do 30 min.od ukončení soutěže
-          po skončení soutěže musí být k dispozici písemná výsledková listina podepsaná hlavním rozhodčím. Jednu kopii odeslat radě StmPM pro zpracování celkového hodnocení
-          do odstartování posledního soutěžního družstva, bude do soutěže zařazeno i družstvo, které přijede ke konci soutěže
-          pořadatel si deleguje kvalifikované rozhodčí, seznámí je s pravidly StmPM
-          pořadatel zajistí technickou četu pro manipulaci se strojem
-          pořadatel soutěže, zařazené do StmPM se musí zúčastnit nejméně 7 soutěží StmPM
-          s družstvem na základně bude pouze 1 označený vedoucí ( u kategorie mladší-2 vedoucí)
-          družstva na bodovaných místech se musí zúčastnit vyhlášení výsledků (omluva Radě možná)
-          soutěž musí být pořádána samostatně, ne v rámci dospělých
-          družstva na 1.-3. místě obdrží pamětní věcnou cenu s názvem soutěže a umístěním
-          povinné používání přileb i při přípravě základny
-          v případě hrubého porušení základních pravidel StmPM, budou družstvu odebrány body a družstvo nebude dále bodováno ve StmPM
 
Hodnocení jednotlivých soutěží:
1.místo – 15b, 2.místo – 12b, 3.místo – 10b, 4.místo – 8b, 5.místo – 6b, 6.místo – 5b, 7.místo – 4b, 8.místo – 3b, 9.místo – 2b, 10.místo  a další místa – 1b. Pokud družstvo nesplní požární útok, neobdrží žádné body
Pokud některá družstva dosáhnou stejného času, náleží jim stejný počet bodů.
 
Celkové hodnocení StmPM :
- vítězem se stane družstvo s nejvyšším počtem bodů
- při rovnosti bodů rozhoduje počet lepších umístění (větší počet 1,2,3,… míst)
- družstva na 1.-.5. místě (mladší), a 1.-10. místě (starší) obdrží pohár, na 1. místě – putovní pohár
 

Datum
Čas
Místo
Okres
Kontaktní osoba
Telefon
Ne 27.5.
8:00
Racková
ZL
Vlastimil Krejsa, Racková  127, 760 01
604 152 905
So 2.6.
9:00
Rymice
KM
 Bakalík Josef, Rymice 21
724 104 919
Ne 3.6.
10:00
Vítonice
KM
Jaromír Novák, Vítonice 37, 768 61
777 138 391
So  9.6.
13:00
Lhotka
ZL
Pavel Slováček, Lhotka
605 951 042
Ne 10.6.
10:00
Rychlov
KM
Kamila Janischová,Školní 1269,Bystřice p.H.768 61
728 077 953
Ne 17.6.
8:00
Sazovice
ZL
Josef Brázdil, Tečovice 341, 763 02
776 1088 86
So 23.6.
10:00
Ludslavice
KM
Jaroslav Kojetský,Ludslavice 113,768 52p.Míškovice
739 471 344
Ne 24.6.
11:00
Loučka
ZL
 Pavel Petrů, Loučka
 608822804
So 30.6.
9:00
Záhlinice
KM
Frgalová Věra, Záhlinice
608 751 187
So 25.8.
9:00
Dřevohostice
PR
Jiří Škrábala,Dřevohostice 423, 751 14
602 704 135
So 1.9.
10:00
Soběchleby
PR
Zdeněk Polcar, Soběchleby 29, 753 54
728 481 967
Ne 2.9.
9:00
Míškovice
KM
Hana Lukešová, Míškovice 93, 768 52
734 844 799
So 08.9.
9:00
Tečovice
ZL
Drahoslav Bártek, Tečovice 274, 763 02
723 471 889
Soutěže mimo Středomoravský pohár
Ne 2.9.
13:00
Machová
ZL
Jaromír Brázdil, Machová 183, 763 01
777 701 423
Ne 26.8.
9:00
Mysločovice
ZL
Pavel Žák, Mysločovice 99,
725 121 125